„A Szikszói Görög Katolikus Egyházközség parókiájának külső felújítása és energetikai korszerűsítése”

VP- 6-7.2.1-7.4.1.1-16 – 1778437720

2017. Július 14.

A szikszói Görög Katolikus Parókia az Abaúj Kapuja Alapítvánnyal, mint konzorciumi partnerrel együttműködve az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap forrásából finanszírozott, a Vidékfejlesztési Program támogatási rendszeréhez benyújtott, „A szikszói Görög Katolikus Egyházközség parókiájának külső felújítása és energetikai korszerűsítése” megnevezésű, 1778437720 azonosító számú pályázatát a Vidékfejlesztési Program Irányító Hatósága, mint Támogató 2017. júliusában pozitív döntésben részesítette, mellyel részére 29 358 397 Ft összegű, 95 %-os mértékű támogatást ítélt meg.

A projekt célja környezetbarát, megújuló energiaforrást hasznosító rendszerek – utólagos homlokzati hőszigetelés, nyílászárók cseréje, napelemes, napkollektor rendszer kialakítása – telepítése energiahatékonyság és energiatakarékosság céljából a Szikszói Görög Katolikus Egyházközség parókia épületében, valamint az épület külső rekonstrukciója:

– Szikszó, Katona József utca 11. Hrsz: 2340

A fejlesztés során a Parókia épületben a külső homlokzati falak utólagos hőszigetelése, födém hőszigetelése, nyílászárók cseréje, 4,6 kwpA csatlakozási teljesítményű, hálózatba tápláló napelemes rendszer kialakítása, a melegvíz ellátás részbeni biztosítására napkollektor telepítése akadálymentesítés (mosdó, parkoló), használati térelemek elhelyezése, parkosítás, látvány térelemek elhelyezése, beépített öntözőrendszer, esőelvezető rendszer kialakítása fog megvalósulni.

Az egyházközség beruházási partnerével együttműködve a környezettudatosság szem előtt tartása és az alapítványnak is helyt adó épület működési költségeinek csökkenése érdekében döntött a tervezett fejlesztés megvalósítása mellett, mellyel az alábbi eredmények érhetőek el:

– Üvegházhatású gázok /CO2/ kibocsájtásának csökkenése: 4,84 t/év

– Megtakarított villamos energia becsült értéke: 45 390 KWh/év

– Megtakarított vízfogyasztás: 72 m3/év.

A korszerűsítés megvalósítása után környezetvédelmi eredmények jelentkeznek, hatékony energiafelhasználás valósul meg és az üzemeltetési költségek jelentős mértékben csökkennek. Az épület karakteresebb megjelenésével Szikszó településképe vonzóbbá válik.

A fejlesztés várható befejezése: 2018.11.30.